Ofis Hayatınızı Renklendirecek 10 Şey

Ofis hayatınızın rutinliğinden mi sıkıldınız? Patronunuz ile aranız bozuk ve iş arkadaşlarınızı hiç ama hiç sevmiyor musunuz? Her sabah yatağınızdan ofise işinizin başına gitmek için uyandığınızda ayaklarınız sizi geriye doğru mu götürüyor? Gelin hep birlikte ofis hayatınızı renklendirirken bir yandan size iş hayatınızda daha başarılı olabileceğiniz gerekli motivasyonu sağlarken bir yandan da ofis hayatınızı renklendirecek eğlenceli 10 maddeye göz atalım.

1. Patronunuzdan Sinirinizi Çıkartacak Alternatif Yollar Keşfedin

Kum Torbası

Kum Torbası

Kolileri yumruklayarak hem kendinize zarar vermiş olur hem de işten kovulmuş olursunuz. Yapmayın. Gidip masanızın yanına bir adet kum torbası yerleştirin ve stresinizi atmak için kum torbasını yumruklayın!

2. Zor Hava Şartlarında Çalışmayı Öğrenin

Sıcak su Tulumu

Sıcak su Tulumu

Her yerden kolaylıkla elde edebileceğiniz su torbalarını masanızın altına yerleştirin ve ayaklarınızı ısıtın. Yetmediği takdirde sıcak su ile çalışan ayak masaj aletlerinden birini alıp yanına ilave edebilirsiniz.

3. Dj’lik Yönlerinizi Keşfedin

Müzik keyfi

İş arkadaşlarınızın müzik zevklerine alternatif çözümler üreterek ofis içinde son model ses sisteminizin ile müzik konusundaki engine bilgilerinizi paylaşın. Spotify kullanarak müziğe para vermelerinin de önüne geçmiş olursunuz.

4. Yemeğe Çıkmak Zorunda Değilsiniz

Öğle Yemeği

Büyük alışveriş merkezlerinde satılan masaj koltuklarından bir tanesini ofisinize koyun ve ogle yemeğinizi dışarda yemek yerine bu koltukların üzerinde masajınızı yaptırırken yiyin.

5. Kahve Keyfinizi Kaçıran Sorunları Halledin

USB ile çalışan ısıtıcılar

USB ile çalışan ısıtıcılar

Çenesi düşük bir patronunuz var kahvenizi koydunuz tam içmek üzeresiniz ve sürpriz! Kulağınızın dibinde hiç susmadan konuşarak dakikalarca aynı şeyi anlatıyor. Kahveniz buz oldu. USB ile çalışan ısıtıcılardan bir tane edinin ve bırakın patronunuz istediği kadar konuşsun.

6. Yiyecek Ve İçeceklerinizi Kaptırmayın

Mini Buzdolapları

Mini Buzdolapları

Aslında “Ofis Dolabı” dilimize İngilizce “Black Hole” yani “Kara Delik” anlamına gelen kelimeden gelmiştir. Bir ofis dolabına koyulan kutu kolanın ortalama ömrü yaklaşık olarak 10 dakika olmaktadır onu dolaba bırakmadan önce vedalaşmanız gerek. Çözüm olarak bir mini dolap alıp masanızın yanına koyabilir, girişimci ruhunuz ile arkadaşlarınızın yiyecek ve içeceklerini de küçük ücretler karşılığında muhafaza edebilirsiniz.

7. İş Arkadaşlarınız İle İyi Geçinin

İş Arkadaşları

İş arkadaşlarınız arasında mutlaka daha iyi anlaştığınız (veya öyle düşünmek istediğiniz) bir kişi mutlaka vardır. Ona yakın yerlerde pozisyon alarak sıkıldığınız zaman kafasına kağıttan uçak yapıp fırlatarak stres atabilirsiniz.

8. Ofis’te Aşk Başkadır

Ofis Arkadaşı Öğle Yemeği

Ofis Arkadaşı Öğle Yemeği

Alımlı, çekici, güzel veya yakışıklı, karizmatik iş arkadaşlarınız sabah yataktan kalkıp ofise gelmeniz için büyük bir sebep haline gelebilir. İşe yeni başlayan arkadaşınıza yardım etme bahaneleri ile yaptığınız kurların hemen arkasından ilk öğle yemeğini “bildiğim çok güzel bir yer var yakınlarda istersen beraber gidelim? diyerek güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Erkek arkadaşlar için uyaralım yeni iş arkadaşınızı biraz tanıdıktan sonra bu işe kalkışmanız da fayda var zira evli bir iş arkadaşınıza denk gelirseniz öğle yemeği yerine çıkışta temiz bir sopa yiyebilirsiniz.

9.Hayvanlar En İyi Dostlarımızdır

Evcil Köpekler

Evcil Köpekler

Evcil hayvanınızı çalışma alanınıza götürün. Bu hem sizin hem de iş arkadaşlarınızın mutlu olmasına yarar.

10. Size Yapılmasını İstemediğiniz Şeyi Başkasına Yapın!

Şakalaşmak

Şakalaşmak

Ofis hayatında nefret edilen karakterlerden birine bürünerek insanlara rahatsızlık verin. Modası geçen ne kadar iğrenç espri ve el kol şakaları varsa yapan karakterlerden birine bürünmeniz maksimum rahatsızlık verecektir.