Paslanmaz Boru Çeşitleri

İçerdikleri yüksek oranda krom ve nikel sayesinde pek çok koşula dayanıklı hale getirilen paslanmaz rulo çeşitleri sanayi sektörünün de bel kemiğini oluşturuyor. Yüksek düzeyde oksijene, sıcaklığa, suya ve aside dayanıklı hale getirilen bu ürünlerin ana hammaddesi genellikle çelik olmaktadır.

paslanmaz boru

paslanmaz boru

Her Kullanıma Özel Paslanmaz Boru

Ancak çeliğe alaşım halinde bakır ve titanyum gibi elementler de eklenerek farklı amaçlarda kullanıma uygun paslanmaz boru çeşitleri de üretilebilmektedir. İstenen her boyutta ve her ebatta boru üretiminin yapılabiliyor olması, bu ürünlerden maksimum düzeyde istifade edilmesini de sağlayabiliyor.

Ülkemizde en sık tercih edilen boru çeşitleri ise dikişli boru ve çekme boru olarak da adlandırılan dikişsiz boru çeşitleridir. Bu ürünler farklı kalite düzeylerinde olabilmektedir. Kalite düzeyleri de numaralar ile kategorize edilir. Firmalar hangi kalitede boru istediklerini bu kodlarla üretim yapan firmalara kolaylıkla iletebilmektedir.

paslanmaz çekme boru

paslanmaz çekme boru

Yüksek frekanslı olan borular basınca dayanıklı olduğundan genellikle ana tesisatlarda sık tercih edilen boru çeşitleridir. Tig kaynaklı olan boru çeşitleri ise pek çok koşula dayanıklı olduklarından ağır sanayide sıklıkla kullanılır.