Protein Diyetiyle Zayıflama

Protein bedenin kas yapımını güçlendirir ve beyin yapısını olumlu yönde geliştirir. Gün içinde tüketeceğiniz gıdalara dikkat ederek haftada 5 kilo verebilirsiniz. Diyet sırasında protein alımını hızlandıracak, karbonhidrat alımına kısıtlama koyacaksınız. Asitli içecekler, alkol ve yağlı sütler ise diyette yasak.

Protein Diyeti Nasıl Yapılır?

Protein diyetin 10 günlük kürler halinde uygulamalısınız. 10 gün uygulayıp 2 hafta ara vermelisiniz. Sabahları güne 2 adet yumurta, bir dilim peynir ve 1 su bardağı greyfurt suyu tüketerek başlayın. Ara öğünlerde 7 adet badem ya da 3 adet ceviz tüketin. Akşamları ise bol limon ve sirkeden hazırlanmış bir kase yeşillik salatası ve yanına beyaz etten oluşan bir menü hazırlayın.

Protein diyeti doyurucu olduğu kadar metabolizmanızı da hızlandırır. Gün içinde tatlı ihtiyacı hissettiğiniz zaman bir adet bitter çikolata ya da sütlü tatlıları yiyebilirsiniz. Tatlı seçimi yaparken mutlaka kakaosu fazla olan karışımlara yönelin. Gün içinde 2,5 litre su tüketin ve yeşil çayı iki fincan olarak tüketin.

Protein diyeti belirli zaman aralıklarında uygulanmalı. Vücudun tüm besinlere ihtiyacı bulunur. Sabahları güne haşlanmış yumurta ya da bir bardak ılık tarçınlı sütle başlarsanız kendinizi tok hissedersiniz. Lor peyniri protein diyetlerinde vazgeçilmez besin kaynağıdır. Lor peyniri ile yapılan omlet ya da sade makarnayı diyetinize ekleyerek hem tok kalırsınız hem de sağlıklı kilo verirsiniz.