İlk Buluşma için İpuçları

İlk buluşmalar herkesin genel olarak gerildiği ve korktuğu buluşmalardır. Randevu alındıktan sonra başlayan bu stresli süreci daha kolay atlatabilmek ve ilk buluşmada iyi bir izlenim bırakabilmek için ufak noktalara dikkat etmeniz gereklidir.

İlk buluşma için kendinizi her zaman nasıl rahat hissediyorsanız o şekilde giyinerek hazırlayın. Rahat, şık ve temiz gözükmeniz yeterli olacaktır. Aksesuar konusunda ise abartıya kaçmamaya özen gösterin.

Mekan Nasıl Seçilmeli?

İlk Buluşma için İpuçları

İlk Buluşma için İpuçları

Mekan seçimi olarak iki tarafında rahat olabileceği mekanlar seçin. Her zaman gittiğiniz mekanlarda arkadaşlarınız ile karşılaşma ihtimaliniz yüksek olacağı için bilmediğiniz farklı yerlere gidebilirsiniz.

Tanıdığınız bir kişi ile buluşacağınız için siparişi önceden ona sunun. Ağız tadını bildiğinizi gösterin ve bu konuda hassas olduğunuzu ona gösterin.

İlk buluşmada kekelemek ya da birtakım konuları karıştırmak gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Ufak bir heyecanlanma payını kendinize bırakın fakat heyecanlanma konusunu abartmamaya çalışın.

Sohbet ederken fikir ayrılıkları yaşadığınız noktalar var ise kendi fikirlerinizi ona belirtmekten çekinmeyin. Her insanın farklı olduğunu unutmayın.