Sağlık Teknolojisinde 5 Akıllı Trend

Bedenini şekillendirmek, sağlıklı hale getirmek veya sağlıklı kalmak isteyen herkes için, artık ona yardımcı olacak teknolojik buluşların hiçbir eksikliği yok. Sağlık teknolojisi cihazları, son yıllarda daha küçük, daha etkili, daha şık, daha az müdahaleci ve genel olarak daha iyi duruma getirildi. Fitness giysileri ve diğer sağlık teknolojisi için gelecekte neler var, bilmek ister misiniz? İşte şaşırtıcı gelecek 5 akıllı trend:

1) Akıllı Ayakkabı

Ayakkabılar artık yürümek için değil, geleceğin ayakkabılarını Kanadalı Plantiga firması tasarlamış. Suspnd teknolojisi ayakkabı kullanıcıya ağırlık dağıtımı ve aktarımı hakkında gerçek zamanlı bilgi veriyor. Ayak problemi olan kişilerin ayaklarının, ayakkabı ile yürüdükleri yüzeylerin hakkında bilgi edinmelerine yardımcı olabiliyor.

akıllı termometre

akıllı termometre

2) Akıllı Termometre

Akıllı termometreler, hastalanan veya hastası olan herkes için gerekli bir teknoloji ürünü. Kinsa tarafından oluşturulan Akıllı Termometre, telefonunuza bağlanıyor, sıcaklık ve diğer tıbbi belirtileri kaydediyor. Bu bilgiler, gerekliyse, kolayca bir tıp uzmanına iletilebiliyor. En iyisi, pil gerektirmiyor.

3) Akıllı İlaç Şişeleri

Bu becerikli cihazlar, herkese, fakat özellikle yaşlılara, haplarını her gün almayı hatırlatıyor. Şişe açılmadıysa, kırmızı yanıp sönmeye başlıyor ve alarm çalmaya başlıyor. Şişe hatırlatma konusunu e-posta veya kısa mesaj yoluyla bile gönderebiliyor.

akıllı ayakkabı

akıllı ayakkabı

4) Akıllı Külot

Evet, iç çamaşırı bile “akıllı” olabilir. 2014 yılında Pixie Scientific, her çifte bir panel göstergesi bulunan tek kullanımlık iç çamaşırı icat etti. İdrar yolu enfeksiyonu oluştuğunda gösterge kullanıcıyı uyarabiliyor. Ayrıca hidrasyonun izlenmesine yardımcı oluyor.

5) Akıllı Fitness İzleyici

Şimdiye kadar çoğu insan Fitbit gibi spor izleyicilerini duymuş olabilir. Giyilebilir eşyaların son trendi ise teknolojinin teknoloji gibi görünmemesi. Örneğin: Withings Activite Pop adlı etkinlik izleyici saati; yakılan kalorileri, atılan adımları, yakılan kaloriyi ve hatta uykunuzu ölçüyor. Suya dayanıklı, standart bir saat piliyle çalışıyor ve bir Bluetooth arayüzü var.