Saksınızdaki Güzellik İksiri Aloe Vera

Aloe Vera sağlıklı ve parlayan cilt için ortak fakat sihirli olan bir bileşendir, güzellik ve cilt bakım rutini her yaştan beri kadınlarla ilişkilendirilir. Aloe Vera, bitkisel karışımlar, ilaçlar ve kozmetik ürünlerinde sıklıkla kullanılan bir üründür. Mısır coğrafyasında, Aloe Vera jelinin çeşitli cilt ve diğer iç hastalıklarını iyileştirmek için diğer bazı bitki ve gıdalarla birlikte kullanıldığını bildiren belgeler, MÖ tarihine dayanıyor.

aloe vera

aloe vera

Aloe Vera’nın Sırrı

Aloe Vera’nın sırrı, uzun, sulu yapraklarında yatıyor. Onu büyülü bir bitki haline getiren jeldir. Polisakaritler, lektinler ve mannanlar gibi faydalı bileşikler içerir. Ana bileşen sudur fakat aynı zamanda minerallerin, vitaminlerin ve birçok aktif bileşenin yoğun bir kısmında bulunur. Bu maddenin kozmetik ve tıbbi alanlarda bir ürün olarak pazarlanmasını ideal kılan, krem ​​veya jel esaslı neredeyse herhangi bir formda kullanılabilmesidir.

aloe vera jeli

aloe vera jeli

Aloe Vera Özünün Faydaları

  • Aloe Vera özütü cilt için mükemmel bir nemlendiricidir, cildi gençleştirir, nemlendirir ve cildinizin her zaman taze kalmasını sağlar.
  • Aloe Vera jel, anti-mikrobik özelliklere sahiptir ve sivilceleri ve sivilceleri tedavi etmede idealdir, doğal olarak oluşan bir anti-oksidandır.
  • Cildinizin sıkılığını muhafaza eder, dolayısı ile sıkı bir cilt için yaşlanma karşıtı iyi bir kremdir.
  • Dâhili ve harici olarak kullanılır, ağrı ve iltihabı azaltır. Tıbbi olarak güneş yanıkları, böcek ısırıkları, egzama, kesikler ve yaralar için de kullanılır.

Aloe Vera, doğrudan yapraktan çıkan jel cilde sürülerek veya cilde uygun malzemeler ile karıştırılarak da kullanılabilir.