Sivilcelere Savaş Açan Kremler

Genellikle ergenlik çağındaki gençlerin problemi olan sivilceler ilerleyen yaşlarda da stres, yorgunluk, hormonal dengesizlik, bazı cilt hastalıkları, iç hastalıklar, regl dönemi gibi sebeplerle görülebilmektedir.

Sivilcelere Savaş Açan Kremler

Sivilceler müdahale edilmediği takdirde kendiliğinden bir süre sönecektir. Ancak sivilceler özellikle özel günlerin kabusu olduğundan sivilce ile kısa vadede ve ya uzun vadede mücadele için çeşitli kremler üretilmiştir.

Sivilcelere Savaş Açan Kremler

Sivilce İle Mücadele Kremleri

Öncelikle sivilce ile mücadelenin ilk adımı temiz, maddelerden arındırılmış ciltlerdir. Cilt temizlendikten sonra genellikle aktarlarda bulunabilen Arap Kızı sivilce kremin yanı sıra eczanelerden alınabilecek Acnecinamide, Imex, Bepanthen, Aksil gibi bilinen sivilce kremleri ve içerisinde bulunan çinko maddesinden dolayı önerilen Sudocream adlı pişik kremi de sivilce ile mücadelede kullanılmaktadır.

1 Yorum
  1. Gökhan diyor:

    Sivilceleri hiçbir insan sevmez bazı insanlarda hiç sivilce çıkmıyor bazılarında ise ne çok fazla nede çok az fakat bunlardan ayrı olarak birde yüzünün her tarafını sivilce ile dolu insanlar var bende o insanlardan biriyim ama ne yaptıysam bir türlü sivilcelerim gitmiyor 🙁

Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir