Su Kaçağı Tespiti

Temiz Su tesisatındaki kaçak  işlemleri bu zamanda kameralı robotların sayesinde hiçbir yeri kirlenmeden ve duvarları kırılmadan gerçekleştiriliyor. Kombiniz su kaçırıyorsa üzülmeyin, bu problemin sebebini ve çözüm yolunu detaylı bir biçimde anlatacağım. Havalar soğumaya başladığında kombiler kış konumunda ayarlanır. Yüksek ısı ayarında çalışan Kombinize sürekli su basmak zorunda kalıyorsanız bu yazımızı okuyunuz. Tesisatçılar kalorifer borularını evlere döşerken hata yaptıklarını fark etmiyorlar. En büyük hataları makinelerini ortam sıcaklığına göre ayarlamadan boruları monte edip ek yerlerini yapıştırıyorlar.

Bu şekilde döşenmiş tesisatların en az% 50 si su kaçırmaya meyilli oluyor. Kombi kış ayarında çalıştırılmaya başlandığında sıcak suyun boru içerisinden geçip sağlam yapılmamış kaynakları açmaktadır. Tesisatın içerisindeki devir yapan 1,5 bar seviyesindeki su mütemadiyen eksilmeye başlar. Kombinizin su basınç göstergesindeki azalmayı görebilirsiniz. Her gün azalan su sıfıra kadar düşebilir. Herhangi bir yerde damlacıklar görmediğinizden kaçağı bulmak çok zordur. Kombinizdeki eklediğiniz suyu 1 saatten daha kısa bir sürede boşalmışsa bu tarz kaçağın olduğu sıcak su tesisatlarındaki su kaçağının tespitini yaptıktan sonra onarmak en kesin çözüm olacaktır.

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağını Tespit Ederken Dikkat Edilecekler

Kırılmadan Yapılan Su Kaçağı tespiti Bulma işlemlerinde görüldü ki banyolardaki sorunlar genellikle kalitesiz malzemeden dolayıdır. Temiz Su Tesisatı kaçak tespitini gerçekleştiren yetkin personel bu çalışmaları modern araçlarla gerçekleştiriyor. Kaçak bulma işleminde de en son teknolojilerle tasarlanan görüntüleme aletleri kullanılıyor. Bu tip sorunla karşılaştığınızda kurumsal firmalardan yardım alırsanız sorun olmaktan çıkmaktadır. Birçok bölgede hizmet sunan firmalar kırmadan su sızan yeri noktasal olarak bulup tamiratını yapmaktadır.

Bu şekilde çalışan firmalar tesisat kaçağını kesin bulup onarımını yapar. Binanın içindeki su kaçağının tespiti için uygun cihazlar fayansların altında çatlayan boruları bulur. İster kaloriferin tesisat borularındaki kaçak olsun isterse pis su gider borularındaki kaçak olsun kırılmadan cihazlarla kanal açma hizmeti de veren firmalar sizlere nokta atışı yapıp hedef göstererek kaçak olan yerin bulunmasını sağlamaktadır. İster yer altındaki borular, ister şehir şebeke suyu borularındaki veya kaloriferin tesisat borularındaki tesisat kaçağı hiç kırmadan onarılmaktadır.