Mekanların Gözdesi Perdeler

Dekorasyon önemli bir konudur, kapalı alanları kötü dekorasyona cehenneme çevirir iken iyi bir dekorasyon ile insan o mekândan çıkmak istemeyebilir.

Kruvaze Perde Modelleri

Kruvaze Perde Modelleri

Ama dekorasyon özel önem taşıyan bir konudur, bilgi, zevk ve kültür ister.  Çünkü dekorasyonun farklı parametreleri vardır. Bunlardan birisi de perdelerdir.

Evdeki diğer objeleri, mobilyayı, masayı gösteren şey halıdır. Mobilya ne olursa olsun doğru perde ile evin içinde saray havası estirilebilir.

 Perde Modelleri

Perde Modelleri

Perde Çeşitleri ve Kullanımları   

Yani, özetle perdenin dekorasyonda önemi büyüktür.  Genelde tüm evlerde kullanılan perde türleri güneşlik dediğimiz güneşi geçirmeyen açık renk perde türleridir.

Tül perde bu işin olmazsa olmazıdır, hem içeri güneş girmesini, hem de evin görünmemesini sağlar günümüzde birçok tül perde çeşidi vardır. Kimi evlerde sadece güneşlikle birlikte tül perdenin kullanıldığı da olabiliyor.

Tül Perde Modelleri

Tül Perde Modelleri

Ya kadife perdeler geçmişten bugüne nasıl da asil, nasılda nostaljik bir hava katarlar ve evlerimizi nasıl da asil, saray yuvası gibi gösterirler değil mi?

Ve örgü perdeler, ninelerimizin sandığından çıkan el emeği, göz nuru kolalı perdeler evlerimize başka bir sıcaklık katan.