Telefondaki Şıklık

Samsung’un yeni akıllı telefonu Galaxy S6 Edge + (Plus)’ı inceleyenlerin ilk dikkatini çeken şey; kutudan çıkar çıkmaz sıra dışı görünen kıvrımlı iki kenarının da etkisiyle bir mücevher gibi durması. İşlev tuşunda bulunan parmak izi okuyucusu, ekran kilidini açıp kapatmayı oldukça hızlı hale getiriyor. S6 Edge’e göre daha büyük boyutlara sahip olan S6 Edge Plus  ise 2K çözünürlüklü 5.7 inçlik Super AMOLED ekranıyla Note 5’i andırıyor.

Üstün Performans

Sekiz çekirdekli Exynos 7429 işlemci ve 4 GB RAM’e sahip S6 Edge Plus, çoklu uygulamaları ya da zorlayıcı oyunları pürüzsüz bir şekilde çalıştırıyor. Telefonun en önemli özelliği ise tabii ki kıvrımlı kenarları.

galaxy s6 edge plus

galaxy s6 edge plus

Bu kenarlar, telefon defterinizdeki favori kişilerinize ya da en sevdiğiniz uygulamalara en hızlı şekilde ulaşmak için kısa bir yol sunuyor. Kıvrımlı kenarlar ayrıca flaş haberler gibi uyarıları hemen karşınıza getirebiliyor. Pili değiştirilmeyen ve mikroSD kart takılamayan telefon 32 GB ve 64 GB kapasite seçenekleri sunuyor. 5 MP ön ve 16 MP arka kamerası var. Gerek düşük ışıkta ve gerekse güneşli ortamlarda çektiği net, parlak ama gerçekçi renklerle çektiği fotoğraflar göz dolduruyor.

galaxy s6 edge plus modeli

galaxy s6 edge plus modeli

Arka kamera 4K, ön kamera ise 2K video çekebiliyor. İki yüzü de Gorilla Glass ile kaplı, darbelere dayanıklı. Telefonda kablosuz ve hızlı şarj özellikleri mevcut. Sonuç olarak bu telefon yüksek fiyatına rağmen başarılı özellikleri ve dikkat çekici görünümüyle bu fiyatı hak ediyor.