Ünlülerin Cildi Nasıl Parlıyor?

Herkes parlak, canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak ister. Böyle bir cilde sahip olmak için çeşitli yöntemler denenir, genelde kimyasal ürün kullanımı yaygındır ancak doğal yöntemlerle de canlı bir cilde sahip olmak mümkündür. Ünlüler en çok göz önünde olan kişiler oldukları için onların ciltlerinin nasıl parlak ve güzel göründüğünü hep merak ederiz, yaptıkları şeylerden bizlerden uzak değildir. Bu pratik bilgiler ışığında herkes çok daha canlı ve parlak bir cilde sahip olabilir.

Cilt temizliği

Ünlüler ciltlerini temizlemeden, makyajlarını çıkarmadan asla yatağa girmiyorlar, hatta bazıları günde 2 kez cilt temizliği yapıyor. Sabah daha hafif ürünler akşam ise daha yoğun ürünler kullanmayı tercih ediyorlar, böylece derinlemesine temizlik sağlanmış oluyor, ölü hücreler gidiyor ve daha canlı bir cilt kazanıyorlar. Hücre yenilenmesi, kirlenmiş arınmış bir cilde sahip olmak cildin parlaması için en büyük etkendir. Temizlik için genelde tonik, yüz temizleme jeli ve peeling kullanıyorlar.

Buzlu su

Çok basit bir işlem olsa da ünlüler bu uygulamayı çok seviyor. Sabah akşam ciltlerinde buz küpünü gezdiriyorlar, bu sayede ciltleri daha genç, sıkı ve parlak görünüyor. Buzun cilt üzerinde çok sayıda faydalı etkisi bulunur, kanın daha hızlı dolaşmasını sağlar ve cildin parlamasına zemin hazırlar. Bu sayede gözenek görünümü de en aza indirgenmiş oluyor.

Maske

Ünlülerin birçoğu maskesiz bir gün geçirmiyorlar, ciltlerinin daha parlak ve canlı görünmesi için maskenin şart olduğuna inanıyorlar. Hatta bazı ünlüler uçuş esnasında bile maskeyle duruyorlar. Bu maskeler genelde kağıt şeklinde olanlar oluyor, ciltlerinde yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra soyuyorlar ve arta kalan ürünü ziyan etmeyip ciltlerine yediriyorlar, işte bu şekilde parlak bir cilde kavuşuyorlar. Bakım rutininize mutlaka maske ekleyin, doğal yollarda evde maske yapmakta mümkün.

Somon balığı

Elbette cildimiz için kullandığımız bakım ürünleri parlak görünümde büyük rol oynar ancak vücudumuza giren besinlerde cildin daha mat veya parlak görünmesini etkilemektedir. Ünlüler öğünlerine somon eklemeyi ihmal etmiyorlar, omega 3 deposu somon düzenli tüketildiği zaman cildin daha parlak görünmesine yardımcı olur. Cildin yaşlanmasını geciktiren bu besin, içten gelen bir parlaklık sunmaktadır.

Serum

Serumlar hayatımıza hızlı bir şekilde giriş yaptı ve bir anda herkes tarafından sevilir oldu. Ünlülerde serumsuz bir cilt bakım rutini düşünemiyorlar, özellikle c vitamini serumları cildin daha genç ve sıkı görünmesine yardımcı oluyor, bu sayede yaşlanma belirtilerini en aza indiriyor. Düzenli serum kullanarak size parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Kil

Bazı ünlülerde kilin gücüne inanarak kil maskesi yapıyorlar, kil harmanlarıyla yapılan bu detoks cildin daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı oluyor, kil maskeleri özel olarak satılmaktadır ya da doğal kil alıp kendi maskenizi evde kendinizde yapabilirsiniz, ardından nemlendirici bir krem ve losyon kullanmayı ihmal etmeyin.