Gözaltı Morluklarından Kurtulmak

İster erkekler olsun, ister bayanlar, gözaltı morlukları birçok kişinin kabusudur. Gözaltı morlukları birçok kişi de; genetik faktörler, düzensiz uyku, beslenme bozukluğu gibi nedenlerle oluşurlar.

Yüze yorgun ve uykusuz bir görünüm verirler ve birçok kişiyi psikolojik yönden etkiler. Bazı bakım yöntemleri, estetik yöntemleri ve makyaj hileleri ile gözlerdeki morlukları gidermek mümkündür.

Gözaltı Morluklarını Gidermede Bazı Yöntemler

Göz çevresindeki deri çok incedir ve çok hassastır. Bu yüzden güneşten ve dış etkenlerden çok çabuk etkilenirler. Gözaltı morlukları, güneşin bazı etkilerinden de meydana gelebilir. Güneş kremi kullanarak, bu etkileri en aza indirgemek mümkündür. Özellikle koruma faktörü yüksek güneş kremleri kullanmak, yerinde bir tercih olacaktır.

Gözaltı Morluklarından Kurtulmak

Gözaltı Morluklarından Kurtulmak

Özellikle makyajdan sonra, gözaltı kaleminden kalanları temizlerken, gözü ovalamak morluklara sebep olabilir. Göz makyajı temizleme yağları bu etkileri gidermede sizlere yardımcı olacaktır.

Yüzünüzü sıcak su ile yıkadığınızda, derinin gevşemesinden dolayı, gözaltı torbaları belirgin hale gelir. Yüzünüzü soğuk su ile yıkamak, cildi uyarır ve gergin olmasını sağlar. Yüzlerinizi soğuk su ile yıkayarak bu etkiyi de azaltabilirsiniz.