Garanti Bankası Zorunlu Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma

Garanti bankası kullanılarak yapılan bireysel emeklilik işleminin iptali, banka şubelerinden pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca internet ve telefon bankacılığından da bu işlemler gerçekleştirilir. Yapılan iptal ve cayma işlemleri sonrasında uygulanan kesintilerin, poliçe sahibine iade işlemi yapılır. Garanti bankası üzerinden gerçekleştirilen işlemler, güvenli ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. En yakın banka şubesine gidilerek, iptal formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır. Daha sonra şube yetkililerine form teslim edilmelidir. Bireysel emeklilik sistemine dahil olan kişilerin, telefona gönderilen iptal mesajını onaylaması gerekir. Ardından tüm bu işlemler 10 gün içerisinde değerlendirmeye alınarak tamamlanacaktır. Mobil bankacılık üzerinden ise, öncelikle T.C kimlik numarası ile giriş yapılması gerekir. Daha sonra menü bölümünden bireysel emeklilik ayarları seçeneğine tıklanmalıdır. Bir sonraki işlem ise ayrılma butonuna tıklanarak, onay verilmesidir. Telefon bankacılığında ise, iletişim merkezi üzerinden iptal talebi yetkili birime iletilebilmektedir. Ardından iptal talebi alınarak, değerlendirme süreci başlar.

Garanti Bankası Zorunlu Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma İşleminde Para İadesi Nasıl Yapılır?

Banka üzerinden zorunlu bireysel emeklilik poliçesi işlemini iptal ettirmek isteyen kişiler, gerçekleştirilen iptal sonrasında para iadesinin nasıl yapılacağını merak etmektedirler. Bu sisteme giriş yapılmasının ardından 2 ay süre içerisinde iptal işlemleri gerçekleştirilirse, bir hak kaybı meydana gelmemektedir. Ancak bu sistemde iki aydan fazla bir sürede kalındıysa, katılım gideri kesintisi yapılmaktadır. Katılım gideri miktarınca kesinti işlemi uygulanır. Garanti bankası üzerinden yapılan iptal ve cayma işlemleri sonrasında, para iadesi genellikle 10 iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Garanti Bankası Zorunlu Bireysel Emeklilik İptali ve Cayma Formu

En yakın banka şubesine gidilerek şube yetkilileri tarafından zorunlu bireysel emeklilik iptal ve cayma formu talep edilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca bu forma, mobil uygulama üzerinden de ulaşabilme fırsatına sahip olunabilir. Garanti BBVA mobil uygulaması kullanılarak, sözleşmeden ayrılma kısmına gelinmelidir. Ardından uygulanan adımlar sonrasında kolay ve pratik bir şekilde iptal ve cayma işlemleri gerçekleştirilir. Garanti bankası tarafından mobil uygulama üzerinden sunulan formun, eksiksiz ve güncel bir şekilde doldurulması oldukça önemlidir.