Whatsapp Yeni Özelliği Gönderilen Mesajı Silme

Günümüzde Whatsapp uygulamasını kullanmayan nerdeyse yok denilecek kadar azdır. Whatsapp birçok artı özelliği ile bizlere avantaj sağlarken yanlışlıkla atılan mesajın geri alınamaması ya da silinme özelliğinin olmaması ise birçok kişiyi oldukça büyük sıkıntıya sokan bir durumdur. Fakat Whatsapp artık atılan mesajı silme özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı.

Atılan Mesajın Silinememe Sorunu Sona Eriyor

Ülkemizde ve tüm dünyada geniş bir kullanım ağına sahip olan Whatsapp birçok yeniliği, video gönderimi, fotoğraf paylaşımı ve ses kaydı gönderim kolaylıkları ile özel bir sosyal ağ yaratmanızı sağlıyor. Sevdikleriniz ile bir grup yaratmanız mümkün olup aynı zamanda kişiler ile birebir görülmesinin de mümkün olduğu hesapta gönderilen yanlış mesajın silinememesi son derece sıkıntı yaratabiliyordu. Whatsapp tarafından sunulan yenilik ile beraber artık atılan yanlış mesajı silebileceksiniz. Silinen mesaj sonrasında ise ekranınızda mesajın silindiğine dair uyarıyı da görebilirsiniz.

Whatsapp Atılan Mesaj Silme Özelliğini Ne Zaman Kullanmaya Başlayacağız?

Yanlışlıkla atılan ya da iptal edilmek istenen mesajın silinebilmesini sağlayan uygulama henüz test aşamasında olup kısa bir süre sonra tüm akıllı cep telefonlarının kullanım alanına girecek. Uygulamanın ne zaman Android ve İos işletim sistemlerinde yer alacağına dair kesin bir tarih belli olmamasına karşın bu uygulamanın test aşamasında olması bile kullanıcıları sevindiren bir özellik olarak yer aldı.