Ağız Kokusundan Korunmanın Yolları

Günümüzün en büyük sorunlarından biride ağız kokusudur. Ağız kokusu kötü bir imaj, özgüven eksikliği ve sürekli rahatsızlık duyma gibi durumları ortaya koyar. Toplumda da oldukça kötü bir algısı vardır. Bundan dolayı ağız kokusu problemini yaşayan insanlar hep sıkıntı çeker. Bu sıkıntıları bir kenara koyup kurtulma vakti.

ağız kokusu

ağız kokusu

Ağız Kokusunu Engellemek

Ağız kokusunu engellemenin ilk yolu diş bakımınızdan geçiyor. Gün içinde 3 öğününde sonunda dişlerinizi fırçalayın. 1 dakikadan günde toplam 3 dakika çok değildir. Dişlerinizi güzelce fırçalayın. Bakmadığınız dişler size hem çürük olarak hem de ağız kokusu olarak döner. Bunu sadece diş temizliği olarak değil bir nevi ağız temizliği olarak görün.

ağız kokusunu önlemek

ağız kokusunu önlemek

Ayrıca yılda en az 2 defa diş eti kontrolüne gidin. Bu da önem teşkil ediyor. Sakız çiğnemekte önemli bir metottur. Naneli sakız çiğneyerek ağzınızı güzel bir kokuya alıştırabilirsiniz. Her gün sabahları çiğnerseniz iyi olabilir. Daha fazla su için ve tıkalı burunla uyumamaya çalışın. Sigara içmeyin, diş ipi kullanın ve lokmaları iyice çiğneyin.