Atık Malzemelerle Dekoratif Ürünler

Zaman ilerledikçe geri dönüşümün ciddi ve gerekli bir şey olduğunu hepimiz kavrıyor ve elimizden geldiğince de geri dönüşüme destek olmaya çalışıyoruz. Şimdilerde dekorasyon alanında geri dönüşüm oldukça ön planda. Eski, hurdaya çıkmış, hatta direk çöp olarak görülen birçok malzeme, şık ve modern görünümlü, kullanışlı dekoratif ürünlere dönüştürülebiliyor. Üstelik göründüğü kadar sıkıntılı ve zor değil, ufak dokunuşlar her zaman harikalar yaratabiliyor.

El Yapımı Dekoratif Ürünler

Marketlerde meyve-sebzelerin satışa sunulduğu tahta kasaları bilirsiniz. Genellikle sobaya, mangala ya da semavere yakacak olarak kullanılırlar. Elbette o şekilde de kullanılabilir, ancak farklı alternatifler de var. Tahta kasalar bahçe dekorasyonu için isabetli bir seçim olabilir.

lastik masa

lastik masa

Sprey boyalarla gönlünüzce renklendirip aralardaki boş kısımları köpükle doldurduktan sonra isterseniz saksı, isterseniz bahçeniz için küçük bir bostan elde edebilirsiniz. Ya da ters çevirerek üzerine uygun boyutlarda minderler koyup minik tabureler; uygun boyutlarda cam kestirerek üzerinde sabitleyip şık sehpalar yapabilirsiniz. Eski lastikler orta sehpa ya da masa için en uygun malzeme eski araba lastikleridir. Rengarenk boyanıp üst üste iki ya da üç tane koyarak beklenmedik bir şıklıkla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca pet ve karton bardaklardan masa lambası yapabilirsiniz. Elinizde artmış, kullanmadığınız iplikler varsa, orijinal kulaklıklar elde edebilirsiniz.

tahta kasa ile alternatifler

tahta kasa ile alternatifler

Kulaklığın kablosunu bir ucundan diğer ucuna kadar istediğiniz renklerle sıkı sıkıya dolayarak tekno marketlerde bulamayacağınız şıklığı yakalayabilirsiniz. İplikler kapı kollarını renklendirmek için de kullanılabilir. Tıpkı masa ve sandalye ayaklarında ve çekmece kollarında kullanılabileceği gibi…