Ankara’ya Yakın 5 Tatil Noktası

İnsanın başkentte yaşaması ne kadar güzeldir değil mi? Üstelik bu başkent Ankara ise çok daha özel zira Ankara Türkiye’nin her yerine yakın olan bir kent ve istediğiniz yere en kolay gidebilmenin en kolay noktasına.

Türkiye’nin kuzey, güney, doğu ve batı yerleşkelerine eşit mesafede. Orta Anadolu’dan bir başkent olmasının belki de en güzel yanı bu.

Ankara

Ankara

Ankara için söylenebilecek en kötü şey sadece denizinin olmaması olabilir ama o da özünde çok ciddi bir sorun değil.

Peki, ama Ankara’da yaşıyorsanız ve hafta sonu kısa bir kaçamak yapmak istiyor iseniz nerelere gidebilirsiniz, hiç düşündünüz mü?

Eğer düşünmediyseniz biz size hemen söyleyelim.

  • Gölbaşı: Ankara’da deniz yok diye üzülüyorsanız Mogan Gölü kenarına gidebilir, piknik yapabilir, uzun yürüyüşlere çıkabilir, bölgede yer alan çok özel tesislerin birinde göl manzaraları olarak kalarak haftanın yorgunluğunu atabilir, hatta SPA merkezlerinde kendinizi yenileyebilirsiniz.
  • Kızılcahamam: Şifalı suları ile ünlü bu kentte yer alan termal tesislerde kalarak hem varsa sağlık problemlerinizi giderebilir, hem de farklı deneyimler yaşayabilirsiniz. Gitmişken Soğuk Su Milli Parkını gezmeyi unutmayın
kızılcahamam

kızılcahamam

  • Safranbolu: Turlar düzenlenen insanların akın akın gittiği bu şehir Ankara’ya çok yakın. Gidip tarihi Safranbolu evlerini görmemeniz için hiçbir neden yok. Yemeklerini de tatmadan dönmeyin.
  • Göynük: Bolu’nun en güzel beldelerinden olan Göynük, Osmanlı döneminden kalma olduğundan Osmanlı mimarisi ile öne çıkan bir kent. Gitmişken Sünnet Gölü de mutlaka görülmeli.
  • Beypazarı: Çok söze gerek yok. Evleri, el sanatları, tarihi dokusu ile günübirlik geziler için ideal.