Biçimli Kalçalar için Egzersiz Önerileri

Herkes dünya starlarının sahip olduğu kusursuz fiziğe sahip olmak ister. Bayanlar söz konusu olduğunda en çok kıskanılan nokta elbette kalçalardır. Her ne kadar bazı dünya starları nedeniyle güzellik kavramı değişmiş olsa da biçimli kalçalara sahip olmak imkansız değil. Bunun için evde yapabileceğiniz oldukça basit ve keyifli egzersiz hareketleri bulunuyor. Düzenli periyotlarla yapılmaya dikkat edildiğinde daha güzel ve sağlıklı olmak mümkün olacaktır.

egzersiz

egzersiz

Her Gün Biraz Squat!

Kalça şekillendirme hareketleri söz konusu olduğunda ilk akla gelen elbette squat oluyor. Basit anlamıyla çömelme hareketi olan squat, günde beşer beşer artırılarak her gün yapılabilir. Ayakları onuz hizasında açmak, dik durmak ve kolları öne uzatarak çömelip kalkmak şeklinde olan bu hareket, biraz acı veriyor olsa da etkileri karşısında değdiğini göreceksiniz. Günde 30 squat ile başlayabilir, her gün bu sayıyı beşer beşer arttırabilirsiniz.

Bacak Kaldırma Hareketini Deneyin!

Yere uzanın ve başınızı yana çevirin. Elleriniz bedeninizin yanında sabit kalsın. Bacaklarınızı tek tek hiçbir şekilde bükmeden yerden kaldırmaya çalışın. Günde 20 kez yapacağınız bu hareket selülit gibi inatçı sorunlardan da kurtulmanıza olanak sağlayacaktır.

egzersiz hareketleri

egzersiz hareketleri

Parmak Ucunda Yükselin!

Gün içerisinde egzersiz yapmak için zaman ayıramıyorsanız, nerede olursanız olun yapabileceğiniz mükemmel bir egzersiz var. Dik durarak parmak ucunda yükselmenizi gerektiren bu hareket, kalçanın şekillenmesine olanak sağlarken, üst bacak kaslarının dayanıklılığını da artırıyor.