Ara Öğünlerde Ne Tüketilmeli?

Sıkı bir diyet programı uyguluyorsanız mutlaka ara öğünler ile bu diyetinizi desteklemelisiniz. Ara öğünlerde yiyebileceğiniz en ideal gıda ise salatalıktır. Salatalıklarınızı iyice yıkadıktan sonra kabukları ile birlikte ince dilimler halinde kesin ve üzerine dereotu koyun.

ara öğünler

ara öğünler

Mor erikleri tarçın ile haşladıktan sonra bu meyveyi afiyetle ara öğünlerinizde yiyebilirsiniz. Fruktoz kaynağı olarak oldukça zengin olan mor erik ve tarçının karışımı tatlı ihtiyacınızı da karşılayabilecek etkiye sahiptir.

Yoğurt Yemek Kilo Verdirir mi?

Ara öğün olarak en fazla etkiye sahip olan yoğurdu ise mutlaka tüketmeye özen gösterin. Yoğurt özellikle karın bölgesindeki yağların erimesi için size fazlasıyla yardımcı olabilecek bir gıdadır.

yemek

yemek

Tok tutma özelliğine de sahip yoğurdu yanında 1 ya da 2 adet salatalık ile birlikte de yiyebilirsiniz. Bir sonraki ana yemeğinize kadar sizi tok tutabilecek olan yoğurdu dilerseniz ana yemeklerinizin yanında da yiyebilirsiniz.

Fındık ise yiyebileceğiniz bir başka besleyici ara öğündür. Bir avuç fındığı ara öğünlerinizde yiyerek diyetinize destek sağlayabilirsiniz.