Balkon Dekorasyon Fikirleri

Yaz sezonu demek, balkon sezonu demektir. Gündelik yaşantınızda iş yoğunluğundan arda kalan vakitlerinizde siz de balkon serinliğinde, sevdiğiniz eş – dost gibi insanlarla beraber oturarak, keyifli sohbetlere dalabileceğiniz ortamı kendinizde yaratabilirsiniz…

balkon

balkon

Dar balkon, küçük balkon ve büyük balkon olmak üzere 3 çeşit seçenekte balkon vardır. Siz de hangisine sahipseniz, buna göre güzel bir dekoru atlamadan istediğiniz seçenekte güzel bir fikir yakalayarak, balkonunuzu yaz aylarında kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Dar balkonunuz var ise, bu durumda minimal seçeneklerde sandalye ile sehpaları kullanarak bir nevi kullanışlı hale getirebilirsiniz, ortamınızı. Bu sayede hem keyif alacağınız sohbetler içerisine dahil olabilir hem de bir yandan soğuk içeceklerinizi akşamın güzel karanlık saatlerinde keyifle yudumlayabilirsiniz. Her ihtimale karşı olacağı gibi dekoratif olması açısından da uzun ve dar kilimlere de yer verebilirsiniz, renkli olmasına önem veriniz.

balkon dekoru

balkon dekoru

Küçük ve Büyük Balkonlar İçin Dekor Fikirleri

Geniş – büyük bir balkon için en iyi seçenek, öncelikle ortamı renklendirmek adına kokulu çiçeklere yer veriniz. Daha sonrasında ise güzel bir masa ve sandalyeler ile keyifli yemek yeme etkinliğinden yaz akşamlarına uygun sohbetlere kadar her şeyi bu ortam içinde gerçekleştirebilirsiniz.

dekorasyon fikirleri

dekorasyon fikirleri

Küçük balkonlarda ise en iyi yer minderlerini kullanarak keyifli ve bir o kadar sıcak ortamları siz de kendinize sağlayabilirsiniz. Bu sayede rahat edecek ve güzel bir zamanı siz de küçük balkonlarınızda geçirebileceksiniz.