Bayan Şort Seçimi Nasıl Yapılır?

Kadınlar için güzel giyinmek kadar doğru giyinmekte çok önemlidir. Yani vücut tipine göre giyinmek doğru parçalar tercih etmek modanın temel kurallarındandır. Modayla çok yakından olmasa bile ilgilenen her kadın da bunu bilir. Çünkü dünyanın en pahalı kombinini giyerek ulaşacağınız görüntü ile doğru parçaları seçerek yapacağınız tercihler arasında büyük farklar olacaktır.

Hanımlar Dikkat! Şort Seçerken Vücut Tipinize Göre Tercihler Yapın

Bayan Şort Seçimi Nasıl Yapılır?

Bayan Şort Seçimi Nasıl Yapılır?

Yaz ayları başta olmak üzere kadınların vazgeçilmez parçaları arasında yer alan şortlar doğru kombinlenmesi halinde sizi moda ikonu gibi gösterebilir. Peki, bayan şort seçimi nasıl yapılır? Öncelikli olarak şort giymek her kadının hakkıdır. Yani zayıf ya da kilolu olmasından ziyade vücuduna göre seçim yapması esastır. Eğer ince ve uzun bacaklara sahipseniz istediğiniz minilikte şort giyebilirsiniz. Üzerine giyeceğiniz basic bir t-shirt ile gündüz kullanabilir, sonrasında t-shirtün yerini göbeği açıkta bırakan bir büstiyer ya da keten gömlekle geceye devam edebilirsiniz.

Kalın bacaklı hanımların ise, ısrarla mini ve vücudu saran şortları tercih etmeleri yersizdir. Bu onları olduklarından daha kilolu ve deforme göstermekten başka bir işe yaramaz. Tam tersine diz kapaklarının hemen üzerinde biten boylarda jean ya da keten şortlar tercih ederseniz bacaklarınız daha ince hatta boyları daha uzun görünecektir. Aynaya baktığınızda doğru parçalarla çok daha şık ve cool göründüğünüzü fark edeceksiniz.