Sofra Sanatının Uzmanı Kadınlar

Sofra sanatı diye bir gerçek var ki bunu kadınlar çok iyi bilir. Özellikle mutfakta vakit geçirmeyi seven kadınlar birbirinden lezzetli yemekler hazırlamak kadar onları sunmayı da önemser. Birçok farklı sunum şekli olması ile birlikte her kadının kendine has bir tarzı da mutlaka vardır. Önceleri sadece misafirden misafire çıkarılan özel yemek takımları artık çekirdek ailenin akşam yemeğinde masadaki yerini alıyor, zaten öyle de olmalı.

Şık Bir Sunum mu? Kadınlar İçin Çocuk Oyuncağı

Misafir geleceği zaman günler öncesinden nasıl bir menü hazırlayacağını düşünen hanımlar, aynı şekilde sunum üzerine de mesai harcarlar. Mesela hangi renk masa örtüsü ve ona en çok uyacak kumaş peçete tercihi kadınların uzmanlık alanıdır.

Sofra Sanatının Uzmanı Kadınlar

Sofra Sanatının Uzmanı Kadınlar

Tabi iş sadece masa örtüsü ile bitmiyor sunum tabakları da masada önemli bir yere sahiptir. Menüye göre seçilecek olan çorba kasesi, yemek tabağı ve servis tabağı üçlüsünün altında bir de şık bir supla olursa, kadınların keyfine diyecek olmaz. Tabakların yanında ayaklı ve çok büyük olmayan su bardakları, pırıl pırıl parlayan çatal-kaşık-bıçak seti ile masa sunuma hazır hale gelir.