Diş Eti Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Yapılan araştırmalara göre her 3 kişiden birinin yaşadığı diş eti hastalığı, genelde dişlerin temizlik ve bakımının düzenli yapılmamasından kaynaklanan bir durumdur. Diş eti hastalığı meydana gelirken, öncelikle bakterilerin oluşumu sonucunda dişlerin üzerinde renksiz ve yapışkan plak tabakası oluşur. Bu bakteriler, dişleri ve diş etini sardıktan sonra dişleri destekleyen kemiklere de bulaşırlar. Tüm bunların sonucunda diş eti hastalığı ortaya çıkar ve tedavisi erken dönemde yapılmadığı sürece dişlerin dökülmesi gibi ciddi sonuçlara sebep olur.

Bu Belirtiler Görüldüğü An Doktora Gidilmeli

Diş Eti Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Diş Eti Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

Diş eti hastalığı birçok kişinin sıklıkla karşılaştığı bir durumdur. En çok görülen belirtisi ise, diş eti kanamalarıdır. Dolayısıyla sağlıklı olan dişler hiçbir şekilde bu durumu yaşamayacağı için bu durumdan hemen şüphelenmek ve bir an önce dişçiye gitmek gerekir.

Bunun dışında diş etinde kızarmalar, şişlikler ve çekilmeler görülür. Diş eti köklerinde hassasiyet durumu meydana gelir ve en küçük bir baskıda bile kişinin canı acır. Dişler ve diş eti arasında oluşan iltihaplanma en sık görülen belirtiler arasındadır. Ayrıca dişler arasında açılma veya dişlerde sallanma durumu da sık sık kişinin başına gelir.