Bootie Devrimi

Kış mevsiminde bayanların en zorlandığı konulardan biri ayakkabı seçimi yapmak. O kaba, sert, kalın duruşlu botların gündelik şıklığa uyum sorununu bootie üreticileri ortadan kaldırdı. Topuklu ayakkabı ve botun bir arada tasarlandığı bu modeller hem çok rahat hemde pantolon, etek ayırmaksızın herşeyin altına uyumlu.

bootie modelleri

bootie modelleri

Bilekte biten modellerin bu sezon özellikle yüksek ve kalın topukluları yılın en çok tutulan ayakkabı modelleri arasına girdi. Şık botların en güzel yanı ise gideceğiniz mekan ayırt etmeksizin, sadece kıyafet kombinlerini değiştirerek her ortamda giyilebilir olması.

Yaz Aylarında Bootie Tercihi

Her ne kadar kış ayakkabısı olarak adlandırılsa da kovboy çizmelerinden sonra bootilerde yaz aylarında kendini gösterdi. Özellikle kot şortla ve şifon elbiselerle sık kullanılan deri kovboylar artık yaz modasını bu botlarla paylaşıyor.

bootie ayakkabı

bootie ayakkabı

Klasik formuna parmak uçları ve topuk kısımları açık kesimler ekleyerek veya komple pencereli tasarımlar kullanarak kendini tamamen yaza uyarlamış durumda. Kim derki görünüşte kalın tabanlı bileğe uzanan yazlık ayakkabıların aslında bottan ilham aldığını…

 

Temalı Bootie Modelleri

Ayakkabı seçimlerinde aşırı titiz olan bayanlar, bootie gibi kesimi  ve tarzı net olan ayakkabılarda bile fark yaratmak istiyor. Bu modeller ilk başta kendine has sade formuyla belli bir çizgide moda dünyasına girsede daha sonra her ruha hitap edecek tasarımlar üretti.

bootie

bootie

Kendini yansıtan eşyalar kullanmayı seven bayanlar için galaksi teması gibi çok güzel örnekler bulunuyor. Düz bootilerin üzerine yapılan temalarla sizi tanımlayan imgeleri ayağınıza yansıtabilirsiniz.  Aynı zaman da çocuk bootileri içinde çizgi film karakterlerinin renklendirdiği birbirinden güzel botlar minik ikonlara çok yakışıyor. Bazen sadelikten uzaklaşmak isteyenler için temalı botlar çok eğlenceli ve orjinal bir tercih olabilir.