Yüzünüz Botoksla Gençleşecek

Deri altına enjekte ile yüzde oluşan kırışıkların azaltılması ve giderilmesi işlemine botoks adı verilir. Belirli oranlarda hastaya uygulanır ve yüz kaslarının rahatlaması sağlanır. Yüzde olan sert ifadenin gitmesi amaçtır. Yüz güzelliğinde sıklıkla tercih edilen yöntemler arasında gösteriliyor. Cilt kaslarınız gerilir ve yüzünüz kısa sürede gençleşir.

botoks

botoks

Botoksun Kullanıldığı Alanlar

Kaş arasında bulunan kırışıklıklar, dudak kenarları ve kazayağı çizgilerinin oluşumunu botoksla önleyebilirsiniz. İki gün içerisinde iş ve sosyal hayatınıza dönmeniz mümkün. Uygulama yapılan bölgede 2 saat gibi bir sürede kızarıklıklar kaybolur. Cilt gerdirme operasyonlarına göre etkisi daha başarılı olduğu kanıtlandı. Cilt güzelliğinin yanı sıra göz tikliği ve şaşılık tedavisinde de başarılı şekilde uygulanır.

botoks nedir

botoks nedir

Cilt gerginliği için basit işlemlerle yüze uygulanır. Küçük iğnelerle yüze serum şeklinde enjekte edilir. Anestezi gerektirmez. Küçük böceklerin ısırması gibi hafif bir karıncalanma hissedersiniz. 6 ay gibi bir süre ile etkisi olur. Botoksu düzenli olarak yaptırabilirsiniz. Boyun çizgilerinde ve koltuk altı terlemesinde de başarıyla kullanılan bir yöntem.