Cildin Aşırı Yağlanmasının Nedenleri

Yağlı bir cilde sahip olan bayanların veya erkeklerin en büyük problemlerinden biri de ciltte gözle görülür şekilde beliren akne ve siyah noktalardır. Normal ciltlere göre akne ve siyah nokta konusunda daha hassas olan yağlı ciltlerin dada iyi temizlenmesi ve bakım yapılması gerekmektedir. Cildin yağlanmasının sebepleri arasında genetik sebepler, aşırı stres, kalitesiz ve yanlış kozmetik ürünleri gibi nedenler yer alır.

Cildin Aşırı Yağlanması

Cildin Aşırı Yağlanması

Yağlı Ciltler için Öneriler

Cildi aşırı yağlı olan kişilerin yaptığı en büyük hata ciltlerini temizlerken bu durumu abartmaları ve cildin doğal nem dengesini bozmalarıdır. Kişilerin yağlı cilt temizliği yaparken dikkat etmeleri ve özen göstermeleri gereken ilk unsur doğal nem dengesini korumaları olacaktır. Bunun yanı sıra cilt için kullanılan bakım ürünlerinin de cilt tipine uygun ürünler olması gerekir.

Cildin Aşırı Yağlanmasının Nedenleri

Cildin Aşırı Yağlanmasının Nedenleri

Cildinizin günlük temizliği için günde sabah ve akşam olmak üzere iki defa narin bir şekilde temizleyebilirsiniz. Haftalık temizlik için ise hafta da bir gün peeling yapmanız cildinizin kısa süre de kendini toparlamasına yardımcı olacaktır.