Çocuğunuzu Aşırı Hoşgörüyle Büyütmeyin

Her şeyin fazlası zarardır derler. Fazla olduğu zaman, elbette ki bir yerlere zarar verir. Bu nedenle hayatın her karesinde dengeli olmak gerekir. Dengeli ve itidalli adımlar atarak, geleceğe doğru yürümek rasyonellik adına çok önemli ve değerlidir. Bunu sadece kendiniz için değil, çocuklarınız için de yapmalısınız.

bebek bakmak

bebek bakmak

Ağaç Yaşken Eğilir

Çocuk büyütmek, onu geliştirmek ve hayata hazırlamak zor zanaat derler. Bu salt basit bir ifade gibi görünebilir, bir klişe olarak kulağa gelebilir ancak mesele o kadar basit değil. Bunu daha net ifade edelim, hayat bir kavgadır. Anladığınız türden bir kavga değil elbette ancak dışarıda bazen kaos olacak, bazen sinirler gerilecek, bazen de işler çığırından çıkacak.

çocuk yetiştirmek

çocuk yetiştirmek

Çocuklarınızı büyütürken, onları hayata hazırlarken, yüksek derece hoşgörü pompalamayın. Yumuşak huylu tabi ki olsun ancak bütün olaylara da aynı pencereden bakmamalı, en azından ona bunu öğretmelisiniz. Aksi takdirde, ileriki dönemlerde oldukça sıkıntılı anlar yaşayacaktır. Belki çevresinde yalnız kalacak, belki de mutsuz olacaktır. Buna mani olun, unutmayın ağaç yaş iken eğilir.