Dekorasyonda Fon Perdenin Katkısı

Dekorasyon uygulamalarında tüllerin yeri son derece özeldir. Ev dekorasyonunun tamamlanmasına ve görsel bütünün elde edilmesine katkı sunan tüllerin yanı sıra dekorasyonda uyumun elde edilmesi aşamasında ise fon perdelerden destek alınmaktadır. Fon perde renkleri genellikle dekorasyon uygulaması içinde tercih edilen en az renk ile kullanılabilir. Üç temel renk ile yapılan çalışmada ilk renk ana temel seçim olarak yer alıp diğer iki renk ise orta ve düşük dereceli kullanılabiliyor.

Örneğin beyaz, sarı ve yeşil ile hazırlanan bir dekorasyonda beyaz koltuk ve halının yer aldığı alanda yeşil büyük saksılı bir bitki veya şans bambusu kullanılmasının yanı sıra kırlentlerde sarı renk hâkim olabilir. Bu durumda fon perde renk seçiminde yeşil ya da sarı renk seçeneği arasından tercihinizi yapmanız gerekir. Bu seçimde ortam ile uyumun yanı sıra en uygun olan ve odanın hareketine uygun seçimin tercih edilmesi önemlidir.

Fon Perde de İki Renk Seçimleri

Fon perde kullanımlarında sadece tek renk değil aynı zamanda dekorasyon uygulaması ile uyumlu olan iki farklı renge de yer açılabiliyor. Bu tercihlerinizi yaparken tek fon seçimine göre biraz daha dikkatli olmanız ve odanın dekorasyon uygulaması ile tam bir uyumun elde edildiğinin de emin olmanız önerilir. Farklı birçok uygulamalar arasından tercihinizi yaparak renk skalasından da yararlanarak tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.