İflastan Sonra Kredi Kartı Nasıl Alınabilir?

Maddi durumunuz kötüleşip sıfırı tükettiğinizde ister çalışan, ister işyeri sahibi olun, tahmin edileceği üzere sizi zor günler bekler. Ancak hayat ve ihtiyaçlar devam ediyor. Yapmak isteyeceğiniz ilk şey ise hem kısa vadede nakit ihtiyaçlarınıza bir çözüm bulmak hem de kredi notunuzu yeniden yükseltmeye çalışmaktır.

kredi kartı

kredi kartı

Kredi kartınızın hala var olması, kredi notunuzu yeniden yapılandırmanız için önemli bir adımdır. Bununla birlikte, acı bir tecrübe olarak, iflasın kredi kartı edinme seçeneklerinizi sınırlandırdığının farkına varacaksınız. Sunulan yeni kredi kartı koşullarını çok dikkatli okumak gerekiyor. Yüksek ücretler ve faiz oranları ile birlikte çok cüzi kredi imkânınız olduğunu görebilirsiniz.

Kredi Notunu Yükseltmek için Ne Yapmalı?

Sağlam bir siciliniz yoksa dünyanın neresinde olursanız olun, kredi kartı almanız çok zor. Örneğin ABD’de ortalama, hesap kurma ücreti; 29 $, program ücreti; 95 $, yıllık ücret; 48 $ ve yıllık katılım ücreti; 72 $ ve buna karşılık en fazla 250-300 $ olabiliyor. Ek olarak, bu hesaplar genellikle geç ödemeler ve sınır aşan masraflar için yüksek veya değişken faiz oranları ve katı ücretler taşıyor.

kredi kartı yükseltme

kredi kartı yükseltme

Kredi notunuzu yükseltmek için öncelikle ön ödemeli bir kredi kartı için başvurun. Bu durumda, kredi kartı şirketine önceden bir miktar para ödersiniz. Daha sonra, kredi kartınızı limiti tutarında kullanabilirsiniz. Bu, harcamalarınızı kontrol etmenize yardımcı olurken zaman içerisinde ekstra bir kredi kartı içinde puan toplamanıza yardımcı olabilir.

Kredi kartı borcu, tasarruf hesabındaki para ile güvence altına alınacağından, bir kredi kartı başvurusundan önce bir tasarruf hesabı açmanız gerekecektir. Ekstrelerinizi ödememe ihtimalinde kredi kartı şirketi borçları karşılamak için tasarruf hesabındaki parayı otomatik kullanacaktır. Bu seçim, normal bir kart alma şansınızın düşük olduğunu zaman içindir.