İş Görüşmesine Giderken Nasıl Giyinmeli?

İşsizlik son zamanlarda hat safhada. Buna bağlı olarak kuşkusuz ki sürekli iş başvurusu yapanlar da oldukça fazladır. İş görüşmesine giderken en önemli konulardan bir tanesi de doğru giyinmektir. Kıyafetiniz ile karşınızdaki kişide iyi bir izlenim bırakmanız gerekir. Ayrıca resmi olmanız şarttır. İş görüşmesinde kıyafetiniz ne çok fazla şık ne de çok fazla rahat olmalıdır. O dengeyi ayarlamak kolay bir iş değildir. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza iş görüşmesine giderken nasıl giyinilmek gerektiğini anlattık.

iş görüşmesi

iş görüşmesi

İş Görüşmesi Kıyafetinde Renk Önemi

Yapılan araştırmalara göre iş görüşmesinde kıyafetlerden kullanılan renk çok büyük bir önem taşır. Bu yüzden giydiğiniz kıyafetin rengi konusunda hassas davranmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle iş görüşmesine gittiğiniz kıyafetler resmi bir tarzda olmalı. Herkesin bildiği şeylerden bir tanesi de renkler konusu.

iş görüşmesinde ne giyilmeli

iş görüşmesinde ne giyilmeli

Mavi rengi aslında pek fazla tercih edilmez. İş görüşmelerinde aslında en risksiz renktir. Mavi renk ile güvenilir bir imaj verebilirsiniz. O yüzden görüşmeye gideceksiniz mavi bir renk bir blazer ceket kullanabilirsiniz. Kahverengi ise çok düz, alışılagelmiş olan insanların tercihi olabilir. Çok fazla olumsuz anlamlar içermese de akılda kalıcı bir intibah bırakmaz. Siyah rengi ise daha çok üst düzey pozisyonlara başvuranlara önerimiz