Kadınları Hangi Özellikler Çekici Gösteriyor?

Kadın-erkek ilişkileri üzerinde yapılan araştırmalar elle tutulur verileri beraberinde ortaya çıkartmıştır. Bu veriler tüm o ilk görüşte aşık olmaların, etkilenmelerin, üzerinizde bırakılan etkilerin bilimsel bir kanıtı olduğunu açıklıyor. Peki, nedir bu bilimsel kanıtlar? Buyurun, bir erkeği etkileyen özellikler…

göz teması

göz teması

Manchester Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma kadınların en çok dikkat çekilen noktalarının dudakları olduğunu ortaya koydu. Özellikle pembe ve kırmızı rujların etkisi yadsınamaz. Angelina Jolie, ScarlettJohansson gibi dünya yıldızları bu konuda örnek gösterilebilirler.

Göz Teması Etkileyici Bir Unsur

Birinden hoşlandığınızda mutlaka gözlerinizi o kişiden alamıyorsunuzdur. Yapılan araştırmalar birinden hoşlanıldığında göz bebeklerin büyüdüğünü ortaya koyuyor. Ve ayrıca birine bakarken göz bebeklerinizin büyümesi bu manada iyiye yorumlanıyor. Yani etkileyici bakışlar da bu durumda ön planda olabiliyor.

Dişler Önemli

Karşı tarafı etkileyen bir diğer unsur da dişleriniz. Yapılan çalışmalar bembeyaz dişlerin karşı tarafı etkilemede büyük rol oynadığını ortaya koyuyor. Dişlerinizi fırçalamak, diş ipi kullanmak ve sık sık diş hekiminizi ziyaret etmek hem ağız sağlığınız hem de aşk hayatınız açısından önemli.

dişler

dişler

Ses Tonunuzu, Vücut Dilinizi İyi Kullanın

Tiz seslerin çok daha çekici olduğu yine yapılan çalışmalar neticesinde ortaya çıkarılmış durumda. Daha yüksek ve tiz bir sesin küçük ve daha çekici bir vücudu akla getirdiği yine bu çalışmalar neticesinde ortaya çıkmış. Başınızı eğerek ve ayaklarınız karşıdaki kişiyi gösterecek şekilde oturmanız da ilişkiye dahası bağlanmaya açık olduğunuzun bir göstergesi. Vücut dilini kullanmayı ihmal etmeyin. Ayrıca hoşlandığınız kişiye yakınlaşarak konuşmanız yine ona karşı bir ilginizin elektrik aldığınızın göstergesi.