Işıltılı Fotoğraflarıyla Yeni Yılla Özdeşleşmiş Şehirler

Yeni yıla şurada oldukça az bir zaman kaldı ve biz bu sayılı günler kala gerek sosyal medya ortamlarında, gerek ise gazetelerde bazı kentlere baktığımızda yeni yılın o kente daha bir yakıştığını görüyoruz zira ışıltıları ile ciddi anlamda yeni yılın geldiğini her haliyle belli ediyorlar. Biz de bu yazıda o kentlere değineceğiz.

ravoniemi

ravoniemi

  • Viyana: Avusturya’nın başkenti olan bu kent her zaman çok güzel ama yeni yıla girerken sanki çok daha bir güzel zira ortaya çıkan görüntü benzersiz. Kent öyle güzel süsleniyor üstüne bir de bunlara Viyana Boys Korosu’nun konserleri eşlik ediyor ki insan yeni yıla hep bu kentte girmek istiyor.
  • Woodstock: ABD’nin Vermont eyaletine bağlı şirin bir kasaba olan Woodstock bu dönemde karlar altında kalıyor kent bununla yetinmiyor ve hem Noel için hem yeni yıl son derece özel etkinlikler hatta festival düzenleniyor bu da kenti benzersiz kılıyor.
viyana

viyana

  • Ravoniemi: Bu ismi daha önce duymamış olabilirsiniz ama tüm dünya çapında yeni yıl için en ideal kentlerden birisi olarak otoritelerce kabul ediliyor. Nerede derseniz hemen söyleyelim Finlandiya’nın Laponya bölgesinin merkezi şehridir. Son derece kendine has, korunan bir dokusu vardır.
  • Brugge: Aslında çok da söze gerek yok. Belçika’nın en gözde kentlerinden birisi Brugge, hem dem çok güzel ama sanki yeni yıla burada girmek çok daha başka.