Karın Şişliğini Azaltan Yöntemler

İnsanların yaşadığı en rahatsız edici durumlardan biri karın şişliğidir. İnsanı her açıdan olumsuz etkileyen bu rahatsızlığa karşı bazı önlemler alınabilir. Alacağınız bu önlemler ile karın şişliğini hiç yaşamayabilir ya da yaşıyorsanız da bu şişliği azaltabilirsiniz. İlk olarak bünyenizin hangi yiyeceklere karşı nasıl tepkiler verdiğini bilmeniz gerekiyor. Fakat bunun için geç kaldıysanız yapacağınız başka şeyler de var.

karında şişlik

karında şişlik

Eğer henüz yemek yemediyseniz karın şişliği gibi sıkıntılı bir rahatsızlığı yaşamamak için tam pişmiş yiyecekler tüketmeye özen gösterin. Az pişmiş ya da pişmemiş yiyecekler bazı insanların favorisi olabiliyor. Ya da bazen piştiğini sanıp pişmeyen yiyecekler tüketebiliyoruz. Bunlardan kaçının. Bunlar üzerinize baskı kurar. Midenize bir şey oturur ve derin bir ağırlık yapar.

Gazlı İçecekleri Hayatınızdan Çıkarın

Her ne kadar günümüzde pek mümkün görünmese de yine de uzak durmanız gerektiğini bir kez daha duymanız gerekiyor. Mesele gazlı içecekler. Kesinlikle uzak durun. Şişkinliğin asıl olduğu durumlardır onların içilmesi. Bunun yerine asitsiz içecekler tercih edin. Ayrıca herhangi bir içecek içerken de yavaş içmeye çalışın. Birden içilen içecekler ağırlık yapar.

gazlı içecekler

gazlı içecekler

Gün içerisinde ya da yemekten sonra olası şişkinlik ihtimallerine karşı probiotik besinler tüketebilirsiniz. Bunlar bu noktada oldukça yararlıdır. Yine şişkinliklere karşı bitki ve nane çayları da çok yararlı. Bu çayları içerek üzerinizdeki şişkinliği rahatlıkla atabileceksiniz.