Kumaşlara Dair Bilmeniz Gerekenler

Hayatta etrafımızda bulunan hemen her şeyde var olan vazgeçilmez olgularda biridir kumaşlar. Evlerimizdeki mobilyalarda, perdelerde, kırlentlerde bunun gibi aklınıza gelecek daha birçok yerde varlar.

Kumaşlara Dair Bilmeniz Gerekenler

Kumaşlara Dair Bilmeniz Gerekenler

Kumaş Seçimine Dikkat Etmeli!

Bu yüzden kumaşların deseni, dokusu, kalitesi, yapısı, rengi, dayanıklılığı ve benzeri birçok yönü hakkında bilinmesi şart olan özellikleri var. Örneğin mobilya kumaşınızı değiştirmek istiyorsunuz. Seçeceğiniz yeni kumaşın sentetik olmaması, kaliteli olması, yıpranma olasılığının az olması ve tabi en önemlisi leke çıkarabilen yapıda olmasına dikkat etmelisiniz.

Ayrıca kolay yıkanabilen ve sağlam yapılı olmasında yarar var. Zaman zaman bazı mobilya kumaşlarında solmalar meydana gelir. Siz de bunun önüne geçmek için mobilya kumaşı seçerken bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Mobilya Kumaşlalrı

Mobilya Kumaşlalrı

Teflon ve scotchgard gibi kumaş çeşitlerini sizlere tavsiye edebiliriz. Çünkü bunlar leke tutmaz ve yanmaya dayanıklıdır. Yani kumaşın bunlar gibi apre türlerine sahip olması herkes için en mantıklısı olur. Ayrıca size bir püf noktası daha..

Leke olmuş bir noktayı sadece sabun sürerek ıslak bir bezle silin ve sonra da saf su ile durulayın. Daha sonra da saç kurutma makinesi yardımı ile kurutabilirsiniz. Asla sentetik ve suni kumaşlar seçmemelisiniz. Çünkü bu yapıdaki kumaşlar hemen yanabilir.