Limon ile Güzelliğinize Güzellik Katın

Kadınlar güzellik konusunda mucizeler yaratan ürünleri kullanmaya devam ediyor. Limon da  doğal yollarla güzelleşmeyi tercih eden kadınların tercih ettiği bir meyve olarak dikkat çekiyor.

Tırnaklarda ve Ciltte Limon Mucizesi

Limon sadece mutfakta değil cildinizde de mucizeler yaratıyor. Oje ve aseton nedeniyle güçsüzleşen tırnaklarınızı limon ile masaj yaparak güçlendirebilirsiniz. Bunun için bir yemek kaşığı zeytinyağı ile birkaç damla limon suyunu karıştırın ve bu karışımı tırnaklarınıza yatmadan önce sürün. Yatarken eldiven giyin. Sabaha tırnaklarınızın daha güçlü olduğunu göreceksiniz.

limon

limon

Kuru cilt için de limonda faydalanabilirsiniz. Dirseklerde ve dizlerinizde ortaya çıkan kuruluğu limon ile giderebilirsiniz. Dirseklerinize ve dizinize yatmadan önce limon suyu sürün, sabah kalktığınızda yıkayın.Akneli cilt için de limondan yararlanabilirsiniz. Sitrik asit içeren limon akneli cilt bölgesini tedavi eder.

limon güzelliği

limon güzelliği

Akneli bölgeye sürdüğünüz limonun yaratmış olduğu mucizeye inanamayacaksınız. Ancak eğer doktor kontrolünde bir tedaviye devam ediyorsanız, doktorunuza danışmadan limon kullanmayın.Limon suyu ve karbonatı karıştırarak dişlenizde mükemmel beyazlık yaratabilirsiniz. Sabahları yüzünüzü yıkadığınız suya limon suyu eklediğinizde cildiniz parlak bir renge kavuştuğunu görebelirsiniz.

güzellik

güzellik

Yağlı cilt temizliğinde de limon kullanılabilir. Pamuğa sıktığınız birkaç damla limon suyu ile cildinizi temizleyerek fazla yağın limon tarafından emilmesini sağlayabilirsiniz. Siyah noktalar için bal ve limonu karıştırın ve akneli bölgeye bu karışımı sürün. 5 dakika sonra ılık su ile yüzünüzü yıkayın.