Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılmalı?

Makyaj yapmak kolay bir işlem değildir.Adeta bir sanat olarak değerlendirebileceğimiz makyaj işleminde makyaj süngeri kullanımını çok iyi bilmek gerekir.Özellikle fondöten ya da pudra sürerken süngerin cildinize uygun yumuşaklıkta ve yapıda olması gerekiyor.Yüzünüzün her kısmına aynı oranda fondöten veya pudra uygulamanız için doğru süngeri seçmeli, doğru şekilde uygulamanız gerekir.  Bu yazımızda siz değerli okuyucularımıza makyaj süngerinin nasıl doğru şekilde kullanılacağını anlatmak istedik. Dolayısıyla hemen mutlaka okumalısınız.

makyaj süngeri

makyaj süngeri

Makyaj Süngeri Hakkında Bilinmeyenler

İlk olarak siz değerli okuyucularımıza vermek istediğiniz tavsiye makyaj süngerini kullanmadan hemen önce ıslatıp sıkın ve fazla suyunu alın. Nemli olan makyaj süngerinin kalın olan bölgesini fondöten uygularken kullanın.Elinizdeki fondöteni makyaj süngerine sıkın.Hafif hareketlerle yüzünüze iyice yedirmeye çalışın.Sivri olan kısmını ise göz altları bölgenize kapatıcı kullanırken uygulayın.

makyaj süngeri kullanımı

makyaj süngeri kullanımı

Ayrıca bu süngerin sivri kısmını burnunuzu aydınlatmak için de kullanabilirsiniz.Yine makyaj süngerinin arkasındaki kalın olan kısmını kontur ya da allık uygulaması için de değerlendirebilirsiniz.Yani bir tek makyaj süngeri ile birçok uygulamayı aynı anda gerçekleştirmek mümkündür. Fakat bu süngeri belli aralıklarla şampuanla yıkayın, kurutun.Daha sonra tekrar kullanın. Bu sayede süngeri daha uzun süre kullanabilirsiniz

Kısacası bu temel kuralları dikkate alırsanız hem daha iyi makyaj yapmış olursunuz hem de tek süngerinizi farklı amaçlar için değerlendirmiş olursunuz.