Sezaryen Doğum Nasıl Yapılır?

Bebek bazı nedenlerden dolayı bebek doğum kanalından doğurtulamaz. Sezaryen doğum nedir sorusu işte burada ortaya çıkar. Bebek, karın duvarının alt kısmına kesik atılarak çıkarılır. Ameliyat ile işlem uygulanır ve anestezi süresi sonunda bebeğin ağlaması anneye duyurulur.

sezeryan doğum

sezeryan doğum

Sezaryen Doğum Sakıncalı mı?

Hamilelik sırasında bazı durumlarda sezaryen yapılacağını anne adayı önceden bilir. Annede bazı durumlarda hastalıklar olabilir, yaşı ileri olabilir. Bu gibi durumlarda doktorlar tarafından anneye sezaryen önerilir. Keyfi durumlar için önerilen bir ameliyat türü değildir. Anne rahatsızlıklarında çoğunlukla anne adayına uygulanır.

Gebelik ve Annelik sitesinde sizler bebek ve hamilelik ile ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere ayrıntılı olarak ulaşacaksınız. Annenin sağlık durumu, bebeğin hamilelik süresindeki evreleri sizlere en güncel konularla sunulur. Anne sağlığı ile bebeğin sağlığı birlikte ele alınır ve hamileliğin daha rahat geçmesi için önemli tavsiyeler sunulur. Anne adayı, bebeğini kucağına alana kadar birçok ruhsal ve bedensel değişiklikler yaşar. Tüm bunların doğru şekilde takip edilmesi gerekir. Anne ve bebek gelişimi uzmanları ile doğru bilgilere tek bir adreste erişeceksiniz.