Stiletto Ayakkabı İyi Bir Yatırımdır!

Renkli bir sosyal hayatı varsa, boy gösterdiği her organizasyonda stiletto giymeyi sevmeyen kadın her halde yoktur. Yaz, kış fark etmez, kıyafeti tamamlayan, yerden en az 8-10 cm yüksek şık, estetik topuklu ayakkabılar, çoğu zaman giysinizden çok daha önemlidir. Çok beğenerek, heyecanla aldığımız stilettolarımıza daha sonra uygun elbise aradığımız bile olur.

stiletto modelleri

stiletto modelleri

Her Dönemin Şıklığı Stiletto!

O kadar güzel modeller var ki (stiletto koleksiyonu olan arkadaşlara şaşırmamak lazım) karşı koymak imkansız. Kalıpları çok değişmez, fakat  her yeni sezonda birbirinden farklı, elit, özgün tasarımları bir an önce ayağınıza geçirmek için can atarsınız. Çok sık giyemezsiniz belki ama, iyi bir yatırımdır ve ödediğiniz paraya değer. Her ayakkabının modası geçer ama stilettolar her dönem kullanılır!

stilettolar

stilettolar

Bazı noktalara dikkat ederseniz, aynı stilettoyu yıllarca kullanabilirsiniz. Ayağınızda kaldığı süre boyunca sizi rahatsız etmemesi gereken topuklu ayakkabının derisi yumuşak, kalıbı ise sağlam olmalı. Topuğunun yere dik ve ağırlık merkezinin simetrisi boyunca uzanması gerekir ki ergonomik bir yapısı olsun. Ayrıca temiz bir şekilde kutusunda muhafaza ederseniz daha uzun ömürlü olur. En önemlisi ucuz diye, ayağınıza uygun olmayan kalitesiz bir stiletto alıp yatırımınızı çöpe atmayın!