Balkon Dekorasyon Önerileri

2020 senesinde başlayan pandemi dönemi ile birlikte açık alanların ne kadar önemli olduğunun farkına vardık. Sokağa çıkma kısıtlamaları ile birlikte herkes hava almak ve açık havada zaman geçirmek için balkonlarına yöneldi. Bu sebeple de balkon dekorasyon önerileri eskisine göre çok daha fazla önem arz ediyor.

Balkonlarda Hamak Döneni

Müstakil bir evde oturmayan kişiler için hamakta keyif yapmak oldukça zor. Hamak kurulan bir alan bulmak çok mümkün olmuyor. Ancak balkonlar yeni dönemde bu amaç için kullanılmakta. Duvara yaslanan koltuklara ek olarak orta kısma kurulan hamaklar ile balkon keyfini doruklarda yaşayabilirsiniz. Hamak kullanacaksanız perde satın almanız gerektiğini de unutmayın.

Saksıların Devri Başladı

Balkonunuza çıktığınız anda gönlünüzün ferahlamasını istiyorsanız orayı bolca yeşillendirmeniz gerekli. Hoş ve samimi bir balkon için çok sayıda saksıyı bir arada kullanabilirsiniz. Balkonlarda her zaman organik ve doğal bir görünüme sahip olan saksılar doğru bir seçim olacaktır. Plastik saksılardan uzak durmanızı öneriyoruz. Farklı büyüklüklerde saksılar ile balkonunuzu harika bir bahçeye çevirin.

Ahşabın Gücüne Güvenin

Balkonlarda oturma alanları oluşturmak oldukça yaygın bir dekorasyon fikri. Birçok kişi balkonda konforlu bir şekilde zaman geçirebilmek adına özel bahçe mobilyaları satın alıyor. Balkonlar ile de uyumlu olan bu mobilyalarda ahşap kullanırsanız muhteşem bir ortam kurabilirsiniz. Oturma gruplarının iskeletlerinde kesinlikle ahşaba yer vermelisiniz.

Romantik Balkonlar Her Zaman Tercih Ediliyor

Genç çiftler için balkon dekorasyon önerileri arasında romantik balkonlar oldukça popüler. Balkonlarınızı romantik bir hale getirmenin yolu ışıklandırmadan geçiyor. Sarmaşık tarzında ışıklandırma ürünlerini balkon korkuluklarına ve pencereye sarabilirsiniz. Bazı alanlarda ayrı bir ışık kaynağı kullanmanız da mümkün olabilir. Sarı ışık kullanmaya özen göstermelisiniz.

Köşe Koltukları Olmazsa Olmaz

Balkonlar genel olarak çok büyük ebatlara sahip değildir. Bu durum balkonlardaki alanın en iyi şekilde kullanılmasını mecbur kılar. Oturma alanlarının minimum yer kaplaması adına köşe koltuklarına yönelim gösterilmesi son derece mantıklıdır. Balkonlarda kullanılacak olan takımlarda konfordan çok ebatlara ve kolay temizlenebilir olmasına dikkat edilmeli. Konfor eksiği ekstra minderler ile giderilebilir.

Portatif Ürünler Hayat Kurtarır

Balkonunuzda hem oturma alanı hem de masa kullandığınızda hareket edecek yer kalmayabilir. Böyle bir durumda masa koymakta ısrarcıysanız portatif ürünler tam size göre. Sizlere sunulan balkon dekorasyon önerileri arasında önemli bir yere sahip katlanabilir masa ve sandalyeleri kullandığınızda balkonunuz çok daha kullanışlı bir hale gelecek.