Beyaz Halı Nasıl Kullanılır?

Beyaz halı modelleri tercihlerinize göre her odanızda kullanabileceğiniz işlevselliğe sahiptir. Modern ve şık bir duruşu olan beyaz halılar farklı tarzlarda ve modellerde çeşitli boyutlarda mekanlarınız için üretilmektedir.

beyaz mutfak

beyaz mutfak

İşlevsel ve şık olan beyaz halıların dekorasyon içerisinde doğru şekilde kullanılması ise biraz risklidir. Çabuk bir şekilde kirlenen ve tozlanan bu halıların kullanımlarında bazı hususlara dikkat edilmelidir.

beyaz salonlar

beyaz salonlar

Beyaz Halı ve Mobilya Uyumu Nasıl Olmalı?

Riskli bir parça olan beyaz halıları çocuk odalarında ya da mutfak gibi çabuk kirlenebilecke olan yerlerde tercih etmemelisiniz. Mutfak yağ, kırıntı ve lekelere karşı açık bir yer olduğundan dolayı halınız kısa süre içerisinde kirlenebilir. Ayrıca çocuk odalarında da kirlenme ve lekelenme riskleri mevcuttur.

beyaz dekorasyon

beyaz dekorasyon

Salon grupları için ideal olan beyaz halıları kullanacaksanız, mobilyalarınızın koyu renkli olması daha uygun olacaktır. Böylelikle kontrast renkler ile birlikte daha şık bir dekorason elde etmiş olursunuz. Fakat koyu renkli mobilyalarınızın üzerindeki beyaz motifler ile de şık bir bütünlük elde edebilirsiniz. Avize, vazo, gümüşlük ve diğer dekoratif parçaları da dekorasyonunuza ışıltı katabilmek için kullanabilirsiniz.