Hollandalı Çocuklar Neden Dünyanın En Mutlu Çocukları?

Çocuklara en çok yakışan duygu şüphesiz ki mutluluk, ama Hollandalı çocuklar tüm dünya çocuklarının payına düşen mutlulukları tek başlarına yaşıyor diyebiliriz. Toplumların mutluluk sıralamalarında Hollandalılar liderliği elinde bulunduruyor. Mutlu yetişkinlerin çocukları da tabi ki mutlu büyüyor. Hollandalı çocukların neden dünyanın en mutlu çocukları olduğuna dair bir yazı kaleme alan Amerikalı bir anne de bu mutluluğun sırlarını bizlerle paylaştı.

Anneler Mutlu Çocuklar Daha Mutlu!

Anneler ve Çocukları

Anneler ve Çocukları

Hollandalı annelerin çoğu haftada 25 saati geçmeyen işlerde çalışıyor ve iş stresinin en aza iniyor olması anneleri mutlu ediyor. Çocuklarıyla daha fazla zaman geçiren ve neredeyse hiç depresyona girmeyen anneler sayesinde çocuklar da mutlu büyüyor.

Hollandalı Babalar Çocuklarına Zaman Ayırıyor!

Baba Ve Çocuk

Baba Ve Çocuk

Hollandalı babaların birçoğu sık tatil olanağı bulunan yüksek gelirli işlerde çalışıyor. Tatillerinde yaptıkları şey ise çocuklarıyla zaman geçirmek ve çocuk bakımında eşlerine yardımcı olmak oluyor. Bu da aile içi mutluluğu beraberinde getiriyor.

10 Yaşına Kadar Ödev Yok!

Hollanda’da 10 yaşına kadar ev ödevi verilmiyor. Okulda arkadaşlarından daha iyi olması için baskı görmeyen, evde oyun çağındayken ödevle uğraşmak zorunda kalmayan çocuklar daha mutlu bir büyüme evresinden geçiyor.

Çocuklar Güne Yağlı-Çikolatalı Ekmekle Başlıyor

Hollandalı Çocuklar

Hollandalı Çocuklar

Hollanda’nın geleneksel kahvaltısı yağ sürülen bir dilim ekmeğin üzerine çikolata parçaları dökmek ve bu çocukların da çok hoşuna gidiyor. Yağlı-çikolatalı ekmekle güne mutlu başlayan çocuklar mutlu bir gün geçirmeye devam ediyor.

Çocuklar Kendi Düşüncelerini Dile Getirebilir!

Mutlu Çocuklar

Mutlu Çocuklar

Hollandalı çocuklar konuşma hakkında erken yaşta sahip oluyor. Aileler çocuklarına konuşmaya başladıkları andan itibaren fikirlerini sormaya başlıyor ve kendini erken yaşta ifade etme şansı bulan çocuklar daha mutlu ve güçlü bireyler olarak yaşamına devam ediyor.

Nine-Dede Günleri Var!

Nine Dede Günleri

Nine Dede Günleri

Hollandalı ailelerde nine ve dede günü kavramı var. Bu günlerde 24 saatini ninesi ve dedesiyle geçiren çocuklar ailelerini tanıma fırsatı bulurken ebeveynleri de kendilerine vakit ayırma şansına sahip oluyor.

Hollandalı çocukların mutlu olması için tüm şartlar olgun ve geçerli sebepler ortada. Türkiyeli çocuklar mutluluk sıralamasında 77’de kalırken, tek rakamlı günleri görmeyi umut ediyoruz.