Saç Dökülmelerine Tıbbi Küf

Evet yanlış duymadınız. Tıbbi küf adı verilen bir küf türü ile saç dökülmeleriniz önemli ölçüde azalıyor.

Saç ve tırnakların en önemli ve etkin maddesi keratindir. Aslında 1970’li yıllarda, Almanya da kullanılmaya başlayan küf tedavisi, yeniden gündeme geldi. Tıbbi küf; Tiamin, keratin ve sistin ile birlikte kullanılıyor.

Saç Dökülmesi

Saç Dökülmesi

Nasıl Yani?

1990’lı yıllarda; Almanya’da bulunan küf tedavisi geliştirildi ve saçın etkin maddesi keratin ile birleştirildi. Sonuçların çok etkili olduğu görüldü. Tedavinin en etkili yanlarından bir tanesi; aslında saç dökülme sorununun dıştan değil, genelde içten kaynaklandığıdır. Yani içten kaynaklanan bir sorun için, içe yönelik bir çözüm ile sorunu halledebilirsiniz.

Küf Tedavisi

Küf Tedavisi

Her ne kadar saç dökülmelerinin sebepleri dış etkenli görünse de, aslında çevresel etmenlerden çok; genetik bozukluklar, ağır hastalık yaşayanlar ve buna bağlı olarak kullanılan ilaçların yan etkileri v.b. gibi durumlar, saç dökülmelerinin başlıca sebepleridir.

Yine küf tedavisi adı üstünde sadece tedavidir. Saç dökülmelerinin önlemenin en etkili silahı, önlem almaktır. Beslenmenize dikkat etmeli, vücut sağlığınıza özen göstermelisiniz.