Saçlarınız İçin Kalıcı Fönün Püf Noktaları

Saatlerce uğraşarak özenle saçınıza çektiğiniz fönün kolayca bozulması oldukça üzücü. Kusursuz fön ayrıca kalıcı olan fön demektir. Sizi bu dertten kurtaracak ve kalıcı fönü yapmanızı sağlayacak bir kaç püf noktası var.

fön

fön

Kalıcı Fön Tüyoları

Saç diplerinizin kabarık olmasını sağlamalısınız. Bunun için ise fönünüzü yaptıktan sonra saçınızı öne atarak kurutma makinesinin önce sıcak tarafıyla saç diplerinizi hareketlendirin daha sonrasında ise soğuk hava ile birkaç dakika kendisine gelmesini sağlayın. Saçalarınızı geriye atarak istediğiniz şekli veri. Ve mutlaka saç spreyi kullanmayı unutmayın.

Fönünüzün parlaklığını ve taze görüntüsünü kaybettiğini düşündüğünüz anda saçlarınızı öne atarak sprey sıkıp saçlarınızı tarayın. Daha sonrasında saç diplerinize krepe yaparak saç diplerinizi kabartın. Böylelikle saçınız fresh görüntüsünü tekrar kazanmış olacak.

kalıcı fön

kalıcı fön

Yaptığınız fönü birkaç gün kullanmak zorundaysanız ya da çabuk yağlanan bir saçınız varsa saç diplerinize kuru şampuan kullanmalısınız. Kuru şampuan saçınızdaki yağın kaybolmasını sağlayarak kirli görüntüyü tamamen yok ediyor. Bu sayede daha temiz bir saç görünümüne kavuşuyorsunuz. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra ise saç uçlarınıza deniz tuzu saç spreyi sıkarak daha temiz bir görünüm elde etmesine katkıda bulunuyorsunuz.

Yapılan bütün işlemlere rağmen fönünüz kalıcı ya da temiz görünmüyor ise saçınızı salık kullanmak yerine bir tokayla şekil vererek, atkuyruğu yaparak ya da topuz yaparak kullanmanızı tavsiye ederiz.