Asus’dan Dünyanın En Hızlı Ekran Kartı: Ares III

AMD markası tarafından en güçlü grafik işlemcisi Hawaa XT idi. Ancak Asus markası geçtiğimiz günlerde yapılan 2014 Computex adında ki Fuar’da tanıttığı ekran kartı Ares III modelini sundu. Bu modelin AMD’nin Hawaa XT’e göre iki kat çekirdek güçlü olmasıyla belirtiliyor olması, bunun yanı sıra ek Waterblock tarafınca gerçekleştirilen yeni tekli slot sıvı soğutma blok özelliği de gerçekten etkilidir. Elbette bunların yanında da yine özelleştirilmiş detaylar da bulunmuyor değil.

ares 3

ares 3

Asus markasının mühendislerinin yaratmış olduğu bu ekran kartında uzun saatler boyunca kullanım söz konusudur. 8pin ile 6pin olarak toplamda iki farklı PC’de güç konektörü olarak sunumu sağlanıyor. Güçlü bir VRM altyapısında üretimi yapılmış olan bu kartın günümüzde özel olarak DIGI+ VRM özelliğiyle de uzun saatler boyunca kullanımda sorun çıkartmayacağını görebiliriz.

asus ares

asus ares

Asus’un Aress III Modelinde Güçlü Sıvı Soğutma Özelliği

Sıvı soğutma özelliğine değinmek gerekirse, günümüzde Asetek’in referans adlı sıvı soğutma R9 295 X2 modelinden daha güçlü olarak ortalama %25’lik bir oranda serin çalışma özelliğine sahiptir. Ayrıca Radeon R9 2952’un standart olan R9290X’e göre 18MHz kadarıyla daha yüksek oranda bir GPU frekansına sahip olmasıyla beraber, Asus’ta kendi yei kartında daha yüksek değerlere sahip olunması bekleniyor.

Fiyat olarak ortalama 2000 – 2500$ civarlarında satışa sunulacak olan Ares III ile beraber sizlerde bilgisayarınızda iyi bir ekran kartı kullanımına geçebilir, Asus kalitesinden faydalanabilirsiniz.

asus ares grafik-

asus ares grafik-