Diyet Yaparken Bol Su İçin

Doğanın bize sunduğu en faydalı ve sağlıklı besinlerden biri olan su, sadece diyetteyken değil, yeteri kadar tüketildiğinde her zaman için vücuda büyük fayda sağlıyor. Vücudu bütün zararlı atıklardan temizleme görevi gören su ayrıca en doğal idrar söktürücü görevini de görüyor.

diyet

diyet

Susuz Diyet Olumlu Sonuç Vermez!

Diyet günlük tükettiğimiz su miktarıyla doğru orantılı olarak faydalı sonuç verir. Ne kadar çok su tüketirsek vücut gün boyu aldığı besinlerin zararlı ve gereksiz atıklarından o kadar çok kurtulur. Bu da yağ yakımını hızlandırır.

Gün içinde susadığınız zaman mutlaka su için. Bunu asla ertelemeyin. Susadığınız zaman su içmeyi ertelediğiniz her an beyin su için çalıştırdığı uyarı merkezini köreltir ve zamanla suya ihtiyacınızın olduğunun farkına bile varmazsınız. Bu neden su içmeyi asla ertelemeyin.

su içmek

su içmek

Diyet yaparken su içmemek vücutta böbrekler tarafından dışarı atılmayan birçok atık madde varlığı demektir. Bu maddeler vücutta birikerek bir süre sonra diyetin ortalarına doğru yağ yakım sürecine olumsuz etki eder. Bu nedenle iyi bir diyet için bol su için.