Diyet Yaparken Kilo Aldırmayan Besinler

Diyet sırasında yediklerinize dikkat etseniz dahi dönem dönem diyette duraklamalar yaşanır. Metabolizmanızı çalıştıran ve aynı zamanda tok kalmanızı sağlayan besinlerle daha kolay kilo verebilirsiniz. Kalori değeri düşük ama besin değeri yüksek gıdalarla diyetinizi yaparken stres yaşamazsınız.

kilo aldırmayan besinler

kilo aldırmayan besinler

Diyet Yaparken Sınırsız Tüketeceğiniz Besinler

Lif bakımından zengin patlamış mısırı ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Yağsız ve tuzsuz şekilde yaptığınız zaman sizi hem tok tutar hem de kilo vermenizi kolaylaştırır. Patlıcanın kalori değeri 30dur. Yağsız olarak patlıcanı pişirip üzerine yoğurt ekleyerek tüketebilirsiniz. Kereviz ise güçlü idrar söktürücüdür. Kilo vermeyi kolaylaştıran kerevizi diyet listenize mutlaka ekleyin.

Karpuz ve kavun ise toksinleri atar, vücuttan ödemi yok eder. Kilo vermek istiyorsanız portakal, greyfurt ve mandalinayı tüketmelisiniz. Su içeren salatalık ise diyet menülerinin vazgeçilmezidir. Yüksek miktarda lif içeren pancar ise metabolizmanızı da hızlandırır. Kas hareketlerinizi kolaylaştıracağı gibi yağ yakımını da hızlandırır.

tok tutan besinler

tok tutan besinler

Kabak sindirim düzenleyici bir sebzedir. Vücuttaki su ve tuz dengesini sağlar. Diyet sırasında kabak çorbasını dilediğiniz kadar tüketebilirsiniz. Elma, erik ve ananas ise bağışıklık sistemini düzenler ve kilo vermenizi hızlandırır. Folik asit açısından zengin olan yeşillikler ise uzun süre tok kalmanızı sağlar. Yumurtayı diyet yaparken düzenli olarak tüketmeyi ihmal etmeyin. Kırmızı meyveler ise C vitamini deposu olup içinde bol miktarda su bulunur. Toksinlerinizi atar ve sağlıklı kilo vermenize yardımcı olur.