Teknolojinin Zararları Nelerdir?

Günümüzde teknoloji kavramı her geçen gün büyümekte. Bu kavramın meyveleri her insan tarafından yeniyor. Herkeste teknolojinin getirilerinden epey bir memnun. Fakat teknolojinin getirileri olduğu kadar götürüleri de oldukça fazladır. Teknolojinin iyi yanları alınmalıdır ve kötü yanlarından da olabildiğince uzak durulmalıdır.

tablet

tablet

Aile İçi İletişim Bitiyor

Teknoloji günümüzde, telefon, bilgisayar ve tabletten ibarettir. En azından insanlardaki algı bu yönde. Halbuki teknolojinin birçok alanı ve sürdürdüğü birçok faaliyeti vardır. Bu faaliyetlerden biride insan hayatını kolaylaştırmak ve insana bir şeyler kazandırmaktır. Tabii ki bunu sağlıyor ama insanlar bunun zararlarını daha fazla alıyor. İletişimi sağlaması açısından geliştirilen telefonlar artık aile içindeki ilişkileri bitiriyor.

telefon

telefon

Ev içinde herkes telefon ve bilgisayarda sorulduğunda ailesinden daha değersiz olarak gösterecekleri arkadaşlarıyla sohbet ediyorlar. Aile havası sönüyor. Telefon ve bilgisayardaki oyunlar, vakit geçirmek için ve hatta bazıları bir şeyler katmak için varlar. Ama insanlar onları da olumsuz yönde alıyor ve okuldan, derslerden tatlı geliyor. Radyasyon yayıyor bu cihazlar her şeyden önce. Gerektiği gibi kullanılmalıdır.